ЄДИНІ ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ З СКАНДИНАВСЬКОЇ ХОДЬБИ

Рекомендовані Всеукраїнською Федерацією скандинавської ходьби (УФСХ)

1. Загальні положення, види змагань
2. Техніка пересування, інвентар
3. Організація змагань
4. Безпека, медицина, страховка
5. Траса, стартова і фінішна зони, заклади харчування, сервісні зони
6. Рух по трасі, обгони, старт, фініш
7. Заявки на участь, стартові номери, хронометраж, протоколи
8. Контроль на дистанції, покарання, протести, апеляції
9. Вікові категорії, абсолютний залік

1 Загальні положення, види змагань

1.1 Змагання проводяться з метою популяризації та розвитку північній (скандинавської) ходьби, виявлення найсильніших спортсменів та клубів, залучення населення до активних занять фізкультурою і спортом, обміну досвідом між спортсменами, тренерами та суддями.

1.2 Основним видом змагань є індивідуальні змагання з подолання фіксованою дистанції. Переможцем визнається учасник, який подолав дистанцію за найменший час (з урахуванням можливого штрафу). Решта місць розподіляються в порядку зростання часу.

1.3 Для проведення змагань рекомендуються дистанції 3 км (діти 10-13 років), 5 км, 10 км, напівмарафон 21 км 97,5 м і марафон 42 км 195 м. Різним групам (віковими категоріями) учасників в рамках одних змагань можуть бути запропоновані різні дистанції.

1.4 На змаганнях може бути встановлено контрольний час проходження дистанції з розрахунку 5 кілометрів за 1 годину. Учасники, що не закінчили дистанцію за контрольний час, знімаються зі змагань з відповідною позначкою в підсумковому протоколі.

1.5 Змагання в естафетах, дисциплінах «Апхілл», «скилл-рейс», «нордик-скіллс» проводяться за окремими регламентами.

2 Техніка пересування, інвентар

2.1 Учасники змагань пересуваються по дистанції, використовуючи техніку ходьби з обов’язковим відштовхуванням палицями і поперемінною (діагональної) роботою рук і ніг.

2.2 Одна нога під час руху повинна завжди зберігати контакт з опорною поверхнею. При завершенні поштовху нога в колінному суглобі повинна бути повністю випрямлена. Біг, стрибки і рух на напівзігнутих ногах заборонені.

2.3 На кожен крок має проводитися акцентоване відштовхування палицею від опорної поверхні. Амплітуда руху рук повинна бути такою, щоб при постановці палиці лікоть перебував попереду корпусу, при завершенні відштовхування кисть знаходилася позаду корпусу. Укорочені руху рук допускаються на підйомах, поодинокі пропуски відштовхування вирішуються при зміні смуги, поворотах, обході перешкод, проведенні гігієнічних процедур, прийомі харчування. Волочіння палиць заборонено.

2.4 Одна палка під час руху повинна завжди зберігати контакт з опорною поверхнею під гострим кутом. Нахил корпуса вперед не повинен бути більше нахилу передньої палиці. Зайвий підйом наконечників палиць вгору і розкид в сторони заборонені.

2.5 Учасники повинні використовувати палиці з темляками, які застібаються на зап’ясті. Під час руху учасника по дистанції темляки повинні бути застебнуті, темляки / рукавички з системою швидкої фіксації повинні бути пристебнуті до ручок палиць.

2.6 Палиці учасника повинні бути однакової довжини. Рекомендована довжина палиць визначається формулою «0,7 від зростання учасника ± 5 сантиметрів». Візуально рука з одягненою палицею, вертикально поставленої на опорну поверхню, повинна утворювати в ліктьовому суглобі кут, максимально близький до прямого. Контроль довжини палиць проводиться при побудові учасників на старті. При використанні телескопічних палиць учасникам забороняється змінювати їх довжину під час знаходження на дистанції. Дозволяється заміна пошкоджених палиць.

2.7 На вимогу організатора учасники повинні використовувати м’які наконечники (насадки, черевики) для палиць на всій дистанції або окремих ділянках. Надягання / зняття наконечників на дистанції проводиться в сервісних зонах, а при їх відсутності на узбіччі траси. Надягання / зняття наконечників на ходу заборонено.

2.8 Учасникам дозволяється використання будь-яких носяться пристроїв, якщо це не створює перешкод для руху суперників. Використання індивідуальних ліхтарів дозволено при недостатньому освітленні, використання навушників заборонено.

3 Організація змагань

3.1 Організатором змагань є особа (організація, група осіб / організацій), що здійснює необхідну підготовку і забезпечення змагань. Для здійснення своїх функцій організатор створює зі своїх представників та інших осіб організаційний комітет (далі – оргкомітет). Оргкомітет має всі права і обов’язками організатора. До складу оргкомітету входить головний суддя змагань.

3.2 Організатор має право встановити для учасників змагань стартовий внесок. Розмір стартового внеску для різних груп учасників може бути різним. Також розмір стартового внеску може змінюватися в залежності від терміну його оплати.

3.3 При проведенні змагань регіонального і міжрегіонального рівня організатору рекомендується запрошення спостерігача – технічного делегата (далі ТД) від УФСХ. При проведенні змагань, включених в офіційний календар УФСХ, запрошення ТД є обов’язковим.

3.4 ТД здійснює загальний нагляд за змаганнями. Контролює дотримання цих Правил організатором, суддями та учасниками змагань. Виступає арбітром при вирішенні спірних питань. Затверджує результати змагань. Протягом трьох днів після закінчення змагань відправляє звіт в УФСХ.

3.5 Оргкомітет розробляє положення про змагання. Положення ґрунтується на справжніх Правилах і в обов’язковому порядку включає наступні пункти:
• інформація про організатора змагань
• інформація про забезпечення безпеки, медичному і антидопінговому забезпеченні
• дата і місце проведення змагань
• програма змагань (тимчасової регламент)
• технічна інформація про трасу
• інформація про дистанції
• інформація про групи учасників та вимоги до них
• процедура подачі заявок на участь та видачі стартових номерів
• процедура старту
• підведення підсумків і нагородження
• умови фінансування
Положення про змагання може включати додаткову інформацію на розсуд організатора.

3.6 Положення про змагання має бути опубліковано на інтернет-сайті (в офіційній групі) організатора не менше, ніж за два тижні до призначеної дати змагань. Положення про змагання, включених в офіційний календар УФСХ, має бути опубліковано на сайті (в офіційній групі) організатора і сайті УФСХ не менше, ніж за місяць до призначеної дати змагань. При зміні програми змагань положення повинно бути оновлено на сайті протягом одного робочого дня.

3.7 Для безпосереднього обслуговування змагань в місці проведення оргкомітет формує суддівську колегію, яка підпорядковується головному судді змагань.

3.8 Головний суддя змагань керує роботою суддівської колегії. При відсутності ТД на змаганнях виконує його функції в частині контролю, арбітражу і затвердження результатів. Забезпечує публікацію протоколу змагань на сайті організатора не пізніше наступного робочого дня після закінчення змагань.

3.9 Функції суддівської колегії:
• приймає заявки на участь в змаганнях і готує на їх основі стартові протоколи
• проводить процедуру старту
• здійснює контроль на дистанції
• веде хронометраж і готує на його основі попередні протоколи, а після їх затвердження підсумкові протоколи

4 Безпека, медицина, страховка

4.1 Під час проведення змагань організатор повинен забезпечити безпеку учасників, суддів і глядачів, медичне і антидопінгове забезпечення відповідно до вимог законодавства.

4.2 Для забезпечення безпеки в зв’язку з несприятливими зовнішніми факторами організатор може застосовувати заходи зі зміни дистанції, обмеження допуску окремих груп учасників, переносу часу і місця старту і інші заходи аж до скасування проведення змагань. Про зміни повинно бути оголошено не менше, ніж за годину до початку змагань.

4.3 Рекомендований температурний діапазон для проведення змагань від -20 ° до + 20 ° С. Організатору також слід брати до уваги силу вітру, інтенсивність опадів, вологість повітря. Учасникам і суддям рекомендується використовувати одяг і взуття, відповідну погодних умов.

4.4 Покриття траси на всій її довжині має бути по можливості вільним від льоду, пухкого снігу / грунту / піску глибиною більше 5 см, калюж / бруду.

4.5 Змагання повинні проходити в світлий час доби або при штучному освітленні.

4.6 Якщо стан покриття окремих ділянок траси створює загрозу для безпеки учасників, організатор повинен позначити такі ділянки як «небезпечні». Також до небезпечних можуть бути віднесені ділянки спусків з крутим ухилом. Пункти 2.1-2.4 Правил при пересуванні по небезпечним ділянкам не застосовуються, за винятком заборони на біг і стрибки. Загальна протяжність небезпечних ділянок не повинна перевищувати 5% від довжини дистанції.

4.7 Учасники змагань несуть повну відповідальність за стан свого здоров’я і рівень фізичної підготовки, в чому розписуються при подачі заявки на участь у змаганнях. Для учасників, які не досягли 18-річного віку, обов’язковою умовою допуску до змагань є наявність довідки від лікаря.

4.8 Усім учасникам змагань рекомендується мати страховку від нещасних випадків. При проведенні змагань, включених в офіційний календар УФСХ, наявність в учасників медичної страховки є обов’язковим.

5 Траса, стартова / фінішна зони, заклади харчування, сервісні зони

5.1 Траса змагань повинна розташовуватися так, щоб була можливість об’єктивної оцінки технічної, фізичної і тактичної підготовки учасників. Траса повинна містити по можливості рівні частки підйомів, рівнини і спусків. Для різних груп учасників можуть бути запропоновані різні траси. Траса може складатися з одного або декількох кіл.

5.2 Маркування траси на всій її довжині може бути проведено будь-яким способом, що забезпечує однозначну ідентифікацію коридору руху. У місцях розвилок, поворотів, перетинів з іншими трасами / дорогами маркування повинно бути з двох сторін коридору руху, також рекомендується присутність суддів-контролерів. Рекомендується окрема маркування кілометрових позначок.

5.3 Зони протяжністю 100 метрів після старту та перед фінішем (далі – стартова і фінішна зони), а також заклади харчування та сервісні зони повинні мати окрему маркування (таблички). У стартовій і фінішної зонах повинна бути поздовжня розмітка окремих коридорів руху. Лінії старту і фінішу повинні бути позначені контрастною смугою поперек всієї ширини траси.

5.4 Ширина траси на всьому протязі траси повинна бути достатньою для одночасного проходу двох чоловік. Рекомендована ширина траси не менше двох метрів, у стартовій і фінішної зонах не менше п’яти метрів.

5.5 Для учасників змагань рекомендується обладнати пункт харчування (після фінішу). Якщо розрахунковий час перебування учасників на дистанції перевищує одну годину, рекомендується розмістити на трасі додаткові пункти харчування. Додаткові пункти харчування розміщуються таким чином, щоб учасникам було легко ними скористатися. Пункти 2.1-2.5 Правил при знаходженні учасників на додаткових пунктах харчування не застосовуються, за винятком заборони на біг і стрибки. Учасники можуть користуватися особистим харчуванням в будь-який момент знаходження на трасі, якщо це не створює перешкод для руху суперників.

5.6 Сервісні зони призначені для надягання / зняття наконечників палиць і можуть бути обладнані, якщо організатором встановлено обов’язкове використання м’яких наконечників для палиць на окремих ділянках траси. Сервісні зони розміщуються таким чином, щоб учасникам було легко ними скористатися. Надягання / зняття наконечників дозволено тільки після повної зупинки руху, при цьому учасники зобов’язані дотримуватися максимальної обережності.

5.7 Учасникам змагань по можливості забезпечується перегляд траси напередодні дня змагань. В день змагань доступ учасників і представників команд (клубів) на трасу повинен бути забезпечений принаймні за дві години до початку змагань.

6 Рух по трасі, обгони, старт, фініш

6.1 Учасникам змагань рекомендується дотримуватися при русі правої половини траси. У стартовій і фінішної зонах учасники повинні рухатися строго по одному з позначеному руховому коридору.

6.2 Будь-які маніпуляції з одягом / взуттям / палицями учасники повинні робити тільки після повної зупинки на узбіччі траси (виняток – надягання / зняття наконечників палиць в сервісних зонах, пункт 5.6 Правил). Якщо учаснику необхідно зняти палиці, він повинен розмістити їх паралельно краю траси максимально близько від себе.

6.3 Учасники, які зійшли з дистанції, повинні зупинитися на узбіччі траси, зняти стартовий номер (біб), після чого можуть продовжити рух в сторону фінішу по трасі і поза нею. Це ж правило застосовується щодо знятих відповідно до пункту 1.4 Правил і дискваліфікованих учасників.

6.4 Обгони дозволені в будь-якому місці траси за винятком небезпечних ділянок. Відповідальність за безпечний маневр лежить на обганяючому учаснику. Обганяючому учаснику забороняється заважати обганяємого.

6.5 Обгін проводиться за вільною траєкторією. Якщо ширина траси не дозволяє здійснити безпечний маневр, що обганяє учасник подає зрозумілу голосову команду ( «хоп», «хей»,
«Дорогу» і т.п.). Обганяє учасник, почувши голосову команду, повинен зрушити до найближчого краю траси і пропустити обганяє. У стартовій і фінішної зонах голосова команда не виконується.

6.6 На змаганнях може застосовуватися загальний, груповий і роздільний старт. Застосування загального старту при кількості учасників більше 50 не рекомендується.

6.7 При проведенні загального старту всі учасники змагань стартують одночасно. Процедура загального старту:

• всі учасники змагань будуються перед лінією старту відповідно до розміченого стартового коридору
• за 1 хвилину до призначеного часу старту суддя-стартер подає голосову команду «до старту одна хвилина»
• за 5 секунд до старту суддя-стартер починає голосовий зворотний відлік «п’ять-чотири-три-два-один» або подаються звукові сигнали з інтервалом в одну секунду
• в момент старту суддя-стартер подає голосову команду «марш», додатково може бути використаний звуковий сигнал іншого відтінку / тривалості, постріл зі стартового пістолета, пуск сигнальної ракети і т.п.
• по команді «марш» учасники починають рух

6.8 При проведенні групового старту попередньо формуються групи учасників. Для кожної групи визначається свого часу старту. Порядок груп на старті повинен визначатися змагальними можливостями входять до них учасників. Рекомендований часовий інтервал між групами учасників не менше 5 хвилин. В іншому процедура групового старту збігається із загальним стартом.

6.9 При проведенні роздільного старту учасники стартують індивідуально в порядку зростання стартових номерів. Рекомендований часовий інтервал між учасниками 30 секунд, час старту першого учасника ГГ: ХХ: 30, де ГГ: ХХ – час початку змагань. Процедура роздільного старту:

• черговий стартує учасник встає перед лінією старту
• за 10 секунд до призначеного часу старту суддя-стартер подає голосову команду
“увага”
• за 5 секунд до старту суддя-стартер починає голосовий зворотний відлік «п’ять-чотири-три-два-один» або подаються звукові сигнали з інтервалом в одну секунду
• в момент старту суддя-стартер подає голосову команду «марш», додатково може бути використаний звуковий сигнал іншого відтінку / тривалості, сигнал рукою і т.п.
• по команді «марш» учасник починає рух

6.10 Учасник, який почав рух до команди «марш», повинен бути повернений на лінію старту, щоб стартувати повторно. Стартовим часом учасника вважається час, вказане в стартовому протоколі.

6.11 Учасник, що запізнився на старт, допускається до старту за погодженням з суддівською колегією. Стартовим часом учасника вважається час, вказане в стартовому протоколі. При проведенні роздільного старту запізнившомуся учаснику за рішенням головного судді може піти в залік фактичний час старту.

6.12 Фінішем учасника вважається момент перетину фінішної лінії ногою, що знаходиться попереду. Правило застосовується в тому числі при падінні учасника на фініші. При використанні контактних транспондерів фінішем вважається відмітка на контрольній станції.

7 Заявки на участь, стартові номери, хронометраж, протоколи

7.1 Допуск учасників до змагань проводиться тільки на підставі повністю заповнених заявок на участь. Заявки подаються учасниками особисто або через представників команд (клубів), можуть бути індивідуальними або колективними.

7.2 Заявка в обов’язковому порядку включає наступну інформацію:

• прізвище та ім’я учасника
• рік народження
• спортивне звання / розряд (при наявності)
• територія і спортивний клуб (при наявності)
• група учасників (при наявності)
• дистанція
• згоду з вимогами цих Правил
• розписка про повну відповідальність за стан здоров’я і рівень фізичної підготовки
• відмітка про наявність довідки від лікаря для учасників молодше 18 років
• відмітка про наявність страховки від нещасних випадків (при вимозі організатором)

У разі подання колективної заявки власноручні згоди з вимогами і розписки про відповідальність повинні бути у всіх учасників, перерахованих в заявці. Заявка може містити додаткову інформацію на розсуд організатора.

7.3 Забезпечення учасників стартовими номерами (бібамі) є обов’язком організатора. Розмір, форма і метод кріплення стартових номерів (бібов) не повинні створювати учасникам незручностей. Стартові номери повинні бути однаково добре помітні спереду і ззаду.

7.4 На змаганнях може використовуватися ручний і електронний хронометраж. Електронний хронометраж завжди дублюється ручним хронометражем, результати цих двох систем піддаються перехресній перевірці. Можуть застосовуватися будь-які системи електронного хронометражу на основі світлового бар’єру, фотофінішу, транспондерів, апаратних і програмних трекерів. Учасники зобов’язані носити транспондери, якщо вони використовуються організатором змагань.

7.5 Час проходження дистанції учасником обчислюється шляхом вирахування часу старту з часу фінішу. Час має фіксуватися з точністю до цілої секунди. Якщо використовувана система хронометражу фіксує результат з більшою точністю, дробові частини відкидаються.

7.6 Порядок перетину учасниками фінішної лінії повинен бути зафіксований в окремому технічному протоколі.

7.7 Стартові протоколи повинні містити загальну інформацію про змагання і наступну інформацію про кожного учасника:

• стартовий номер
• прізвище та ім’я
• рік народження
• спортивне звання / розряд (при наявності)
• територія і спортивний клуб (при наявності)
• група учасників (при наявності)
• час старту (якщо є)

Стартові протоколи для різних дистанцій і груп учасників можуть бути окремими. Стартові протоколи повинні бути доступні для огляду в місці проведення змагань не менше, ніж за 30 хвилин до часу старту першого учасника.

7.8 Попередні результати змагань повинні бути опубліковані для огляду в місці проведення змагань протягом однієї години з моменту перетину фінішної лінії останнім учасником із зазначенням часу публікації. Підсумкові протоколи повинні бути опубліковані після закінчення двох годин з моменту публікації попередніх результатів.

7.9 Підсумкові протоколи повинні містити наступну інформацію про змагання:
• найменування змагань
• дата, час і місце проведення
• технічна інформація про трасу
• погодні умови
• дистанція змагань
• прізвище та ім’я ТД (якщо він присутній на змаганнях) і головного судді
• загальна кількість учасників, кількість не стартували, що не фінішували, знятих і дискваліфікованих учасників

7.10 Підсумкові протоколи повинні містити наступну інформацію про кожного фінішував учасника:

• місце
• стартовий номер
• прізвище та ім’я
• рік народження
• спортивне звання / розряд (при наявності)
• територія і спортивний клуб (при наявності)
• результат
• відставання від лідера
• проміжні результати на відрізках (при наявності)
• виконаний розряд (якщо є)
• група учасників (при наявності)
• місце в групі (при наявності)
• окуляри індивідуального і командного заліку (якщо є)

Результат учасників, які отримали штраф відповідно до пункту 8.11 Правил, маркується *, розмір штрафу вказується нижче таблиці учасників.

7.11 Підсумкові протоколи повинні містити наступну інформацію про кожного не фінішувало учасника:

• стартовий номер
• прізвище та ім’я
• рік народження
• спортивне звання / розряд (при наявності)
• територія і спортивний клуб (при наявності)
• проміжні результати на відрізках (при наявності)
• статус (не стартував, що не фінішував, знятий / дискваліфікований із зазначенням відповідних пунктів Правил)

7.12 Підсумкові протоколи для різних дистанцій і груп учасників можуть бути окремими.

7.13 Оригінали підсумкових протоколів повинні бути власноручно підписані ТД (якщо він присутній на змаганнях) і головним суддею змагань.

8 Контроль на дистанції, покарання, протести, апеляції

8.1 Контроль на дистанції за дотриманням учасниками цих Правил здійснює суддівська колегія. На кожному кілометрі траси повинен бути принаймні один суддя-контролер. Судді-контролери можуть міняти свою позицію в межах відведеного їм ділянки траси.

8.2 Судді-контролери повинні виконувати свої обов’язки неупереджено і автономно. Судьям- контролерам рекомендується вести відеофіксацію руху учасників.

8.3 Порушення учасниками змагань цих Правил тягне покарання у вигляді зауваження, попередження або дискваліфікації. Покаранню підлягають тільки ті порушення, які можуть вплинути на результати або безпеку змагань.

8.4 Попередженням з обов’язковою зупинкою учасника (стоп-енд-гоу) караються порушення наступних пунктів Правил:
• 2.2 в частині збереження постійного контакту однієї ноги з опорною поверхнею, випрямлення ноги в колінному суглобі при завершенні поштовху, руху на напівзігнутих ногах
• 2.3 в частині акцентованого відштовхування палицею від опорної поверхні, недостатньою амплітуди руху рук, волочіння палиць
• 2.4 в частині збереження контакту палиці з опорною поверхнею під гострим кутом, нахилу корпусу вперед більше нахилу передньої палиці

8.5 При виявленні порушень, зазначених в пункті 8.4 Правил, суддя-контролер показує учаснику жовту картку і голосно називає його стартовий номер. Учасник, якому винесено попередження, зобов’язаний зупинитися біля судді-контролера і може продовжити рух тільки після команди «марш». У разі, якщо учасник допустив порушення після проходження повз судді-контролера, той передає інформацію про порушення наступного за дистанції судді-контролеру з відповідною позначкою в протоколі контролю.

8.6 Суддя-контролер, який зафіксував порушення, зазначені в пункті 8.4 Правил, або отримав інформацію про порушення від попереднього по дистанції судді-контролера, після зупинки учасника роз’яснює йому суть порушення, ставить на стартовому номері (бібі) учасника позначку жовтого кольору і дає команду « марш »на продовження руху. Судді-контролеру забороняється затримувати учасників понад необхідності. Інформація про порушення повинна бути занесена суддею-контролером в протокол контролю із зазначенням стартового номера учасника, пункту Правил і часу порушення.

8.7 Дискваліфікацією караються такі порушення:
• перехід учасника на біг або стрибки (тільки при наявності відеофіксації порушення)
• скорочення учасником дистанції змагань
• три попередження учаснику за порушення, зазначені в пункті 8.4 Правил
• створення перешкод для руху суперників у фінальній зоні
• відмова учасника від зупинки на вимогу судді-контролера
• неспортивну поведінку (агресія, образи і т.п. відносно організатора, учасників, суддів, глядачів)

8.8 Суддя-контролер зобов’язаний негайно сповістити дискваліфікованого учасника шляхом показу йому червону картку з обов’язковим назвою стартового номера учасника. Після зупинки учасника суддя-контролер роз’яснює йому суть порушення та ставить на стартовому номері (бібі) учасника позначку червоного кольору Неможливість оповістити учасника про дискваліфікацію до перетину ним фінішної лінії не може служити підставою для скасування дискваліфікації, як такої. Рішення про дискваліфікацію учасника в разі порушення ним Правил в фінішній зоні приймає головний суддя змагань.

8.9 Учасник, якому пред’явлена ​​червона картка, повинен припинити рух по дистанції. Відмова учасника від припинення руху не може служити підставою для скасування дискваліфікації як такої.

8.10 Пункти 8.8, 8.9 Правил також застосовуються щодо учасників, знятих зі змагань відповідно до пункту 1.4 Правил.

8.11 Інші порушення учасниками цих Правил, які можуть вплинути на результати або безпеку змагань, караються зауваженнями. Інформація про зауваження (стартовий номер, порушений пункт Правил, час порушення) повинна бути занесена суддею-контролером в протокол контролю. Учасники повинні бути по можливості проінформовані про отримані зауваження. Учасник, який отримав п’ять і більше зауважень принаймні від двох різних суддів-контролерів, за рішенням головного судді може бути підданий штрафу в розмірі до 5 хвилин.

8.12 Учасники змагань та представники команд (клубів) можуть подавати протести на дії організатора змагань, суддів та інших учасників. Протести, пов’язані з допуском до змагань, станом траси, змінами в програмі змагань, подаються не пізніше, ніж за 30 хвилин до початку змагань. Решта протестів – не пізніше ніж протягом 30 хвилин після публікації попередніх результатів змагань. Протести, подані не в належний час, не розглядаються. Протест може бути знятий  стороною,  яка протестує, до публікації рішення щодо нього.

8.13 Протести подаються в письмовому вигляді на ім’я ТД (якщо він присутній на змаганнях) і головного судді змагань. Протести повинні бути детально обґрунтованими, тобто включати всі докази і свідчення. Протести розглядаються із залученням представників організатора та суддівської бригади.

8.14 Протести, пов’язані з допуском до змагань, станом траси, змінами в програмі змагань, розглядаються до початку змагань. Решта протестів – до публікації підсумкових протоколів змагань. Рішення за протестами повинні бути опубліковані в місці проведення змагань одразу після винесення із зазначенням часу публікації.

8.15 На рішення за протестами та помилки в підсумкових протоколах представниками команд (клубів) може бути подана апеляція в УФСХ. Апеляція подається в письмовому вигляді протягом трьох днів після закінчення змагань і повинна детально обґрунтовувати, тобто включати всі докази і свідчення. Розгляд апеляції проводиться протягом трьох днів з моменту отримання, рішення публікується на сайті УФСХ.

9 Вікові категорії, абсолютний залік

9.1 Учасники змагань класифікуються в наступних вікових категоріях (групах) в залежності від довжини дистанції:

№ 3 км 5 км 10 км напівмарафон марафон
1  Х10-13 / Д10-13 Ю14-17 / Д14-17 Ч18-29 / Ж18-29 Ч18-29 / Ж18-29 Ч18-29 / Ж18-29
2  Ч18-29 / Ж18-29 Ч30-39 / Ж30-39 Ч30-39 / Ж30-39 Ч30-39 / Ж30-39
3  Ч30-39 / Ж30-39 Ч40-49 / Ж40-49 Ч40-49 / Ж40-49 Ч40-49 / Ж40-49
4  Ч40-44 / Ж40-44 Ч50-59 / Ж50-59 Ч50-59 / Ж50-59 Ч50-59 / Ж50-59
5  Ч45-49 / Ж45-49 Ч60-69 / Ж60-69 Ч60 + / Ж60 + Ч60 + / Ж60 +
6  Ч50-54 / Ж50-54 Ч70 + / Ж70 +
7  Ч55-59 / Ж55-59
8  Ч60-64 / Ж60-64
9  Ч65-69 / Ж65-69
10 Ч70 + / Ж70 +

Цифри в позначеній категорії вказують вік учасників (повних років) на 31 грудня року проведення змагань.

9.2 Організатор має право використовувати об’єднані вікові категорії, що має бути в явному вигляді зазначено в положенні про змагання.

9.3 Вікова категорія, в якій заявлено тільки один учасник, за рішенням головного судді може бути об’єднана із суміжною категорією. Об’єднання більше двох категорій в одну не допускається. Об’єднана категорія повинна бути в явному вигляді зазначена в стартовому і підсумковому протоколах.

9.4 Також обов’язково проводиться класифікація в абсолютному заліку, окремо для чоловіків і жінок.

Регламент змагань з скандинавської ходьбі в дисципліні «скилл-рейс» ( «skill race»)

1. Змагання у дисципліні «скилл-рейс» представляють собою індивідуальні змагання з подолання фіксованою дистанції з постійною оцінкою техніки пересування. Підсумковий результат учасника складається з суми середньої швидкості на дистанції, вираженої в км / год і середнього арифметичного всіх оцінок за техніку пересування на дистанції за 10-бальною шкалою. Обидві оцінки обчислюються з точністю до сотих часток. Переможцем визнається учасник, який набрав максимальну суму балів за швидкість і техніку. Решта місць розподіляються в порядку зменшення суми балів. При рівності балів учасники вважаються розділили одне і те ж місце.

2. Змагання проводяться на замкнутій трасі невеликої довжини (400-1000 метрів) з розрахунком знаходження судді по техніці на кожних 100 метрах траси. Дистанція складається з декількох кіл, учасники контролюють кількість пройдених кіл самостійно. Старт учасників роздільний, рекомендований часовий інтервал 15-30 секунд. Стартовий, транзитний і фінішний коридори повинні бути розділені і однозначно промарковані.

3. Обгони на дистанції здійснюються за вільною траєкторією. Відповідальність за безпечний маневр лежить на обганяючому учаснику. Обганяємому учаснику забороняється заважати обганяючого.

4. Час подолання дистанції учасниками обчислюється шляхом вирахування часу старту з часу фінішу. Оцінка середньої швидкості учасника обчислюється шляхом ділення довжини дистанції, вираженої в кілометрах, на час подолання дистанції, вираженої в годинах.

приклад
Учасник №1 показав на дистанції 2 км результат 16 хвилин 00 секунд. Середня швидкість 2 / (16/60) = 2/16 * 60 = 7,50 км / год
Учасник №2 показав на дистанції 2 км результат 15 хвилин 30 секунд. Середня швидкість 2 / (15,5
/ 60) = 2 / 15,5 * 60 = 7,74 км / год.

5. Техніка пересування учасника по дистанції оцінюється суддями по техніці за 10-бальною шкалою. Кожен суддя виставляє кожному учаснику оцінку на кожному колі дистанції. Зниження оцінки проводиться за такі технічні порушення:

Технічне порушення Зниження оцінки, балів

Перехід на біг або стрибки 5
Відсутність постійного контакту однієї ноги з опорною поверхнею 3
Рух на напівзігнутих ногах 3
Рух без відштовхування – відсутність акцентованого контакту палиць з опорною поверхнею 3
Рух без відштовхування – волочіння палиць 3
Відсутність випрямлення ноги в колінному суглобі при завершенні поштовху 2
Мала амплітуда руху рук – відсутність виносу ліктя попереду корпусу при постановці палиці 2
Мала амплітуда руху рук – відсутність закладу кисті за корпус при завершенні відштовхування 2
Відсутність збереження контакту палиці з опорною поверхнею під гострим кутом 1
Нахил корпуса вперед більше нахилу передньої палиці 1
Зайвий підйом наконечників палиць вгору і розкид в сторони 1

приклад

Дистанція 2 км складається з 5 кіл по 400 м. На колі 4 судді з техніки, кожен з них виставляє учасникам по 5 оцінок. Учасники №1 і №2 отримали наступні оцінки:

Учасник №1 Участнік№2
Суддя №1 9 9 9 9 9 8 8 8 8 8
Суддя №2 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8
Суддя №3 9 9 9 9 9 8 8 8 8 8
Суддя №4 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8
Сума балів 170 160

Оцінка за техніку учасника №1 становить 170/20 = 8,50 бала оцінка за техніку учасника №2 становить 160/20 = 8,00 бала

Підсумковий результат учасника №1 становить 7,50 + 8,50 = 16,00 бала Підсумковий результат учасника №2 становить 7,74 + 8,00 = 15,74 бала

 

error: Content is protected !!